Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

75 jaar bevrijding Schin op Geul

Datum: Zondag 8 september 10.30 uur
Locatie: Parochie H. Mauritius te Schin op Geul

Viering 75 jaar bevrijding

Op 16 september is het 75 jaar geleden dat voor ons dorp een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Als eerbetoon aan onze gevallen dorpsgenoten Jean Michel Caubo, Frans Huntjens, Hubert Knoren en Bér Houben, willen wij samen met de hele gemeenschap deze bijzondere dag herdenken. Ook dienstplichtig soldaat Evert Mick uit Rotterdam willen wij niet vergeten. Hij sneuvelde bij de inval van de Duitsers op 10 mei 1940 toen hij de kazemat wilde ontvluchten om een veilige plek in de kerk te vinden. Tevens herdenken wij soldaat Albert.S. Cook afkomstig uit Tennessee die op tweeëndertig jarige leeftijd sneuvelde op 15 september 1944 in de Grachtstraat. Op zondag 8 september is er in onze parochiekerk een bijzondere bevrijdingsviering om 10.30 uur, met medewerking van onze Schutterij St.Mauritius Strucht, Fanfare St.Cornelius, Mannenkoor Inter Nos, CV de Waterratte, Communicantjes en Club 77.
Onze viering is de eerste in een reeks van bevrijdingsvieringen binnen onze gemeente. Aansluitend aan de viering in de kerk wordt alle aanwezigen in ’t Geboew een kop koffie met vlaai of wafel aangeboden.

75 jaar flyer